Grupy i wspólnoty /

Chór Gloria

Opiekun: ks. Łukasz Chłopek
Spotkania: Wtorek, po Mszy Św.

Chór Gloria powstał z okazji uroczystości jubileuszu 500 – lecia konsekracji kościoła parafialnego pw. św. Mikołaja w Brzezinach  w 2001 r. Założycielem i dyrygentem chóru został organista Grzegorz Piękoś. Wówczas prezesem chóru został Stanisław Sikora. Chór debiutował 6 grudnia 2001 r. śpiewem Mszy Św. odpustowej ku czci św. Mikołaja.

W 2011 r. prezesem chóru została Anna Bieszczad.

W 2015 r. chórzyści zostali odznaczeni brązową odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za zasługi artystyczne.

Po kilku latach działalności chór wstąpił w struktury Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim.

Chór w swoim repertuarze posiada pieśni sakralne, religijne, patriotyczne, okolicznościowe. Swoim śpiewem ubogaca oprawy Mszy Św. w parafii, jak i poza nią, w Ojczyźnie i za granicą.

W lipcu 2019 r. reprezentacja chóru uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Gmin w miejscowości Revetin-Vaugris we Francji.

W 2011 r. prezesem chóru została Anna Bieszczad.