TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 października 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 25.10.2020

1.      Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga

2.      Przypominamy o przestrzeganiu wymogów sanitarnych: obowiązkowej maseczce, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu społecznego tak na zewnątrz jak i w kościele. Podczas Mszy Św. i nabożeństw w naszym kościele może przebywać jednocześnie 50 osób, w Berdechowie 15, a w Jaszczurowej 25.

3.      We wtorek po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo różańcowe i nowenna do MBNP. Zachęcamy do napisania karteczek z prośbami i podziękowaniami.

4.      Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:

W poniedziałek członkowie róży Emilii Bujak

We wtorek członkowie róży Haliny Stachury

W środę członkowie róży Izabeli Nowak

W czwartek Grupa Uwielbienia

W piątek KSM

W sobotę Ministranci

W kaplicy w Berdechowie: róża Mariana Sikory

W kaplicy w Jaszczurowej: róże Edwarda Błoniarza i Heleny Błażejowskiej

5.      Bóg zapłać za udekorowanie świątyni w kwiaty, porządek w kościele i wokół. Pracowali: Teresa Wojnarowska, Maria Sikora, Kamil Chmura, Aneta, Edyta, Martyna Andreasik. Do sprzątania na sobotę prosimy parafian nr. 192- 224. Odpowiedzialnymi są: Krzysztof Warchoł, Barbara Stachura i Bernadeta Wojnarowska. Prosimy o kontakt z p. Kościelną.

6.      Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie karteczek wypominkowych. W najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki listopadowe i roczne z zaznaczeniem, gdzie i przed którą Mszą Świętą powinny być odczytane – prosimy imiona i nazwiska zmarłych wyraźnie pisać w mianowniku. Ofiara na roczne wypominki taka jak stypendium mszalne za jedną zmarłą osobę. Kartki wspominkowe są wyłożone na stoliku z gazetami oraz przy bocznych ołtarzach.

7.      W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, a składka będzie przeznaczona na WSD w Rzeszowie

8.      Różanie przed sumą poprowadzi róża Izabeli Nowak

9.      W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele do południa będą w porządku niedzielnym, natomiast po południu będzie Msza Św. o godzinie 14:00. Ze względu na obostrzenia nie będzie tradycyjnej procesji na cmentarz. Po Mszy Św. będzie symboliczna procesja wewnątrz kościoła.

10.  Spowiedź przygotowująca nas na tę uroczystość, tak abyśmy mogli zyskiwać odpusty zupełne za naszych zmarłych, codziennie pół godziny przed Mszą Św. poranną i wieczorną. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni.

11.  Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich. Śmieci, różne odpadki, szklane znicze wrzucamy do kontenerów, natomiast plastikowe kwiaty, wkłady do zniczów oraz wieńce zabieramy do domu.

12.  W związku z obostrzeniami Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

13.  Od 2 listopada wieczorne Msze Święte są przeniesione na godzinę 16:30, a o 16:00 różaniec wypominkowy.

14.  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Błoniarz. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

15.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stoliku za ławkami w nawie bocznej.

16.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wszelkiej pomyślności