Dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku 12 września  2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 12.09.2021

1.      Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

2.      Dzisiaj w Warszawie odbędzie się wielka uroczystość beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do łączności za pośrednictwem telewizji. Transmisja w TVP 1 o godzinie 12:00.

3.      We wtorek Nowenna do MBNP, w środę nabożeństwo ku czci św. Józefa  po Mszach św. o godzinie 18:00.

4.      We wtorek spotkanie kandydatów na ministrantów o godzinie 17:00 w salce na plebanii.

5.      Próba chóru we wtorek po wieczornej Mszy św.

6.      W środę przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Jest to święto patronalne Stowarzyszenia MB Patronki Dobrej Śmierci. Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia na wieczorną Mszę św.

7.      W czwartek przypada 16. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II po wieczornej Mszy św. o godzinie 18:00. Prosimy o napisanie karteczek z prośbami i podziękowani do naszego św. Patrona

8.      W piątek po wieczornej Mszy św. młodzież z naszego KSM-u zaprasza na czuwanie ku czci św. Stanisława Kostki- patrona dzieci i młodzieży. Choć jego wspomnienie liturgiczne przypada w sobotę, to już w piątek zapraszamy na Mszę św. i czuwanie dzieci i młodzież ze wszystkich grup parafialnych: Liturgicznej Służby Ołtarza; Scholi z Brzezin, Berdechowa i Jaszczurowej oraz Grupy Uwielbienia. Zapraszamy też kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej, którzy tym czuwaniem rozpoczną cykl spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu. Ponadto zapraszamy wszystkich, którym patronuje św. Stanisław Kostka, a także wszystkich czcicieli naszego Świętego Rodaka. Po czuwaniu przewidziana jest mała niespodzianka dla dzieci i młodzieży.

9.      W piątek podczas Mszy św. wieczornej poświęcimy też plecaki i przybory szkolne uczniów, którzy rozpoczęli kolejny rok szkolny. Z racji czuwania Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie przed Mszą św.

10.  W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali dzień środków społecznego przekazu. Po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek przeznaczona na diecezjalne Radio Via. Zachęcamy także do słuchania naszej rozgłośni na częstotliwości 103,8 MHz.

11.  Dziękujemy za porządek w świątyni i wokół kościoła. Pracowali: Ewa, Kacper i Krystian Andreasik, Edyta i Joanna Andreasik, Bernadeta i Kamil Chmura, Artur Sikora, Przemysław Zygmunt, Maria Raś, Bartłomiej i Teresa Wojnarowscy. Na przyszły tydzień prosimy parafian od nr 191- 202. Odpowiedzialnymi są: Ewa Rakoczy i Justyna Panocha. Prosimy o wcześniejszy kontakt z p. Kościelną.

12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za ławkami. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Jak się trafia na ołtarze?”

13.  Wójt Gminy przypomina o obowiązku udziału w powszechnym spisie ludności. Jeśli ktoś jeszcze tego nie uczynił może to zrobić przez internet, przez telefon lub w Urzędzie Gminy. Spis trwa do końca września i jest obowiązkowy dla wszystkich. Szczegóły w gablocie

14.  Sołtys Brzezin informuje, że III rata podatku rolnego wraz z opłatą śmieciową będzie pobierana w dniach od 15- 17 września w godzinach od 8:00- 16:00 w budynku Remizy w Brzezinach. 15 września także w naszej remizie będzie możliwość zrealizowania ustawowego obowiązku spisowego. Przy spisie potrzebny jest numer PESEL wszystkich domowników. Szczegóły w gablocie.

15.  W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek  – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

- we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Św.

– w środę  – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek 16 – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

16.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

niedziela 18.04.2021

niedziela 11.04.2021