DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 sierpnia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 30.08.2020

1.      Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

2.      Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na WSD w Rzeszowie

3.      Ks. Łukasz Chłopek bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za ofiary na cele misyjne składane do puszek w ubiegłą niedzielę. Msza Św. w intencji darczyńców została odprawiona na sumie w poprzednią niedzielę.

4.      We wtorek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msze Św. na rozpoczęcie roku w Brzezinach o godzinie 8:00, w Jaszczurowej o 8:00, a w Berdechowie o 10:00

5.      Od wtorku 1 września Msze Święte wieczorne zostają przeniesione na godzinę 18:00

6.      We wtorek przypada także 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych.

7.      Nowenna do MBNP we wtorek po wieczornej Mszy Św. o godzinie 18:00. Prosimy o napisanie karteczek z prośbami i podziękowaniami. Gotowe karteczki znajdują się na stoliku z gazetami

8.      W czwartek adoracja całodniowa od 8:00-15:00 w kaplicy na Berdechowie. Na zakończenie Godzina Święta i Msza Św., w której dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

9.      W czwartek o godzinie 11:00 odbędzie się uroczysta Msza Św., po której zostanie poświęcony mural Ludwika Marszałka ps. Zbroja, znajdujący się na Starej Szkole.

10.  W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 6:30-7:00 i 17:00-18:00 oraz podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00.

11.  W pierwszy piątek w kaplicy w Jaszczurowej spowiedź wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Serca Bożego i Msza Św. o 15:00

12.  W piątek od 8:30 odwiedziny chorych z sakramentami.

13.   W niedzielę 6 września na Jasnej Górze przypada dzień ogólnopolskiego dziękczynienia za plony.

14.  W najbliższą niedzielę przypada  6. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci św. Mikołaja w int. rodzin z przysiółków Pogwizdów, Rzeki Jaszczurowskie i Brzeziny Dół Południowy- Rzeki od nr 463- 562 z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski w rozwiązaniu trudnych spraw w życiu osobistym i rodzinnym będzie po sumie. Odpowiedzialnymi za napisanie karteczek z prośbami i podziękowaniami do naszego Patrona oraz złożenie dobrowolnej ofiary na Mszę Św. do koszyczka pod chórem są: Stanek Anna, Pasek Bożena, Kubik Agnieszka, Makuch Dorota, Wojnarowska Bernadeta, Longosz Małgorzata i Lepak Teresa

15.  Bóg zapłać za porządek w kościele i na zewnątrz, ofiarowane kwiaty i ułożenie kompozycji. Pracowali: Helena i Magdalena Misiorek, Danuta Świstak, Mateusz Stasiowski, Dominika i Gabriela Wajda, Urszula Święch, Dorota Świstak, Marta Pacocha, Mariola Cholewa. Na sobotę prosimy parafian od nr. 63- 80a. Odpowiedzialnymi są: Krystyna Święch i Janusz Tabasz. Prosimy o wcześniejszy kontakt z p. kościelną.

16.  Bóg zapłać za składane ofiary na konserwację dwóch konfesjonałów, ołtarza św. Anny i Bożego Miłosierdzia, nowych mebli do zakrystii w kaplicy w Jaszczurowej oraz na witraże do kaplicy w Berdechowie

17.  15 września tj. wtorek w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Rejestracja tylko telefoniczna. Szczegóły na plakacie w gablocie

18.  Po naszej parafii chodzą przedstawiciele firmy VOICE NET, którzy zakładają sieć światłowodową w naszej wsi. Prosimy o wyrozumiałość i umożliwienie przeprowadzenia linii światłowodowej przez swoją posesję.

19.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w niedzieli warto przeczytać artykuł „ Trzej wielcy Kościoła i Solidarności: św. Jan Paweł II, bł. ks. Jerzy Popiełuszko i sługa Boży kard. Stefan Wyszyński”, a w Dobrych Nowinach ciekawy artykuł „Matka Boża w La Salette wezwanie do nawrócenia”. Ministranci w bramie kościelnej będą rozprowadzać czasopismo za dobrowolną ofiarą.