DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 października 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 18.10.2020

1.      Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach i tych, którzy przygotowują się do wyjazdu na misje, szczególnie o ks. Łukaszu.

2.      Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne.

3.      W związku z najnowszymi decyzjami władz państwowych zaostrzającymi reżim sanitarny Biskup Rzeszowski przekazuje następujące wytyczne, do których należy się stosować, i o których należy poinformować wiernych:

·         Wszyscy mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących przebywać w danej świątyni.

·         Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

·         Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.

·         Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.

W naszej świątyni podczas Mszy Św. i nabożeństw może przebywać maksymalnie 50 osób, w kaplicy w Jaszczurowej 25, a w  Berdechowie 15. Wszyscy, którzy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc nie uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii są zobowiązani do uczestnictwa w Mszy Świętej w tygodniu, lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną. Prosimy by ci, którzy spełnili obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej dali taką możliwość innym.

4.      We wtorek po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo różańcowe i nowenna do MBNP. Zachęcamy do napisania karteczek z prośbami i podziękowaniami.

5.      We wtorek o godzinie 16:00 zapraszamy kandydatów na ministrantów na kolejną zbiórkę

6.      We wtorek po nabożeństwie zapraszamy ministrantów do klasy VII na zbiórkę

7.      W czwartek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Na spotkaniu będą rozdawane modlitewniki, notatniki i katechizm.

8.      W piątek zapraszamy schole na spotkanie w kościele o godzinie 16:00

9.      W piątek przypada 23 dzień miesiąca. Różaniec połączony z nabożeństwem do św. o. Pio po wieczornej Mszy Świętej.

10.  Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:

W poniedziałek członkowie róż: Lucyny Cholewy i  Józefa Lisaka

We wtorek członkowie róż: Barbary Chmury i Teresy Dziok

W środę członkowie róż: Edwarda Kopali, Marka Wojnarowskiego i Mariusza Stachury

W czwartek członkowie róż: Haliny Andreasik

W piątek schola

W sobotę członkowie róży Bernadety Zajchowskiej

W niedzielę członkowie róży Teodozji Świerad i Grażyny Wojnarowskiej

W kaplicy w Berdechowie: nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Berdechowie

W kaplicy w Jaszczurowej: nauczyciele Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej

11.  Bóg zapłać za udekorowanie świątyni w kwiaty, porządek w kościele i wokół. Pracowali: Agata Chmiel, Maria Wojnarowska, Barbara Wajda, Amelia Matysek, Agata Wojnarowska, Magdalena Brzozowska. Do sprzątania na sobotę prosimy parafian nr. 182- 191. Odpowiedzialnymi są: Maria Sikora i Maria Andreasik. Prosimy o wcześniejszy kontakt z p. kościelną.

12.  Przed uroczystością Wszystkich Świętych prosimy by o porządek w kościele i zakup chryzantem zatroszczyli się parafianie spod numerów 192- 224. Odpowiedzialnymi są: Krzysztof Warchoł, Barbara Stachura i Bernadeta Wojnarowska. Prosimy o kontakt z p. Kościelną

13.  Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie karteczek wypominkowych. W najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki listopadowe i roczne z zaznaczeniem, gdzie i przed którą Mszą Świętą powinny być odczytane – prosimy imiona i nazwiska zmarłych wyraźnie pisać w mianowniku. Ofiara na roczne wypominki taka jak stypendium mszalne za jedną zmarłą osobę. Kartki wspominkowe są wyłożone na stoliku z gazetami oraz przy bocznych ołtarzach.

14.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stoliku za ławkami w nawie bocznej.

15.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wszelkiej pomyślności