DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 października 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 11.10.2020

1.      W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2.      Dzisiaj po Mszach Świętych młodzież z naszego KSM-u będzie zbierać ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą ubogą i uzdolnioną młodzież. Prosimy o ofiarność

3.      W przyszłą niedzielę rozpoczniemy kolejny tydzień misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy głoszą Ewangelię na krańcach świata, szczególnie polecajmy w naszych modlitwach ks. Łukasza przygotowującego się do misji w Kazachstanie. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele misyjne.

4.      Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:

W poniedziałek kl. II

We wtorek kl. III

W środę kl. I

W czwartek kl. 0

W piątek członkowie APDCz

W sobotę członkowie Akcji Katolickiej i Caritasu

W niedzielę członkowie Koła Komunii Św. wynagradzającej

W kaplicy w Berdechowie: rodzice i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej

W kaplicy w Jaszczurowej: Róża Marii Bieszczad

5.      We wtorek o 16:00 zapraszamy kandydatów na ministrantów na kolejną zbiórkę.

6.      Nowenna do MBNP we wtorek po wieczornej Mszy Św. o godzinie 17:00. Prosimy o napisanie karteczek z prośbami i podziękowaniami. Gotowe karteczki znajdują się na stoliku z gazetami.

7.      W piątek przypada 16. dzień miesiąca. Po Mszy Świętej różaniec połączony z nabożeństwem do św. Jana Pawła II. Prosimy o napisanie karteczek z prośbami i podziękowaniami do naszego świętego Patrona.

8.      W piątek 16 października odbędą się wielkie uroczystości w związku z nadaniem imienia Marii Lachman Szkole Podstawowej nr 2 w Brzezinach- Berdechowie. Uroczysta Msza Święta będzie o g. 10:00 na terenie przyszkolnym a w razie złej pogody w kaplicy w Berdechowie w asyście honorowej Wojska Polskiego. Następnie będzie poświęcenie sztandaru i przekazanie go młodzieży szkolnej. O godzinie 11:30 program artystyczny młodzieży szkolnej, a później koncert wdzięczności chóru „Melodia” im. Stanisława Lachmana z Mielca.

9.      W piątek zapraszamy młodzież na spotkanie KSM

10.  W sobotę po różańcu zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VII na spotkanie formacyjne. Kandydaci w tym dniu podczas Mszy Świętej otrzymają modlitewnik, a na spotkaniu notatnik i katechizm z pytaniami.

11.  W związku z pandemią został odwołany dzień skupienia członków APDC w Brzezinach, wyznaczony na 17 października. Prosimy o łączność duchową wszystkich członków w tym dniu tj. w najbliższą sobotę, odmawiając prywatnie o godzinie 15:00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji dusz w czyśćcu cierpiących, a wieczorem uczestniczyć we Mszy Św. i różańcu, który ofiarujemy za zmarłych.

12.  Bóg zapłać za porządek w kościele i na zewnątrz, ofiarowane kwiaty i ułożenie kompozycji. Pracowali: Jan Szetela, Sabina Brzozowska, Honorata Sypień, Anna Winiarz, Ewa Gąsior, Maria Skóra, Barbara Sikora, Lucyna Idzior, Kacper Wojnarowski, Kamil Wojnarowski. Na sobotę prosimy parafian od nr 172 – 181 . Odpowiedzialnymi są: Magdalena Brzozowska i Agata Wojnarowska. Prosimy o wcześniejszy kontakt z p. kościelną.

13.  W zakrystii są do nabycia kalendarze dla rolników na 2021 rok w cenie 20 zł, a za ławkami są kalendarze misyjne w cenie 7 zł.

14.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stoliku za ławkami w nawie bocznej.

15.  Pragniemy za zgodą rodziny podać do wiadomości kilka cennych informacji o kapłanie pochodzącym z Jaszczurowej. Ks. Roman Panocha urodził się 16 grudnia 1912 roku w Jaszczurowej. Jego rodzicami byli Sylwester i Anna zd. Baran. Uczył się w szkołach w Jaszczurowej i w Brzezinach, następnie w 1933r. ukończył Państwowe Gimnazjum im. króla Władysława Jagiełły w Dębicy. w 1934r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Wilnie. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze wileńskiej 16 czerwca 1940r. z rąk abpa Jałbrzykowskiego.  24 kwietnia 1944r. został aresztowany przez Niemców i był więziony do 9 maja. Był wikariuszem w Podbrzeziu; 21 września został przeniesiony do Radunia . mimo licznych kłopotów zdrowotnych pozostał w Raduniu, gdzie zmarł 19 lutego 1948r. Został pochowany na cmentarzu przykościelnym. prosimy o modlitewną pamięć, szczególnie w listopadzie, kiedy w wypominkach wspominamy naszych bliskich zmarłych.

16.  W tym tygodniu z naszej parafii odeszła śp. Wiesława Panocha. Polecajmy naszą zmarłą siostrę Bożemu miłosierdziu Wieczne odpoczywanie…

17.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wszelkiej pomyślności