Dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku 22 sierpnia  2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 29.08.2021

1.      Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

2.      W poniedziałek przypada 23. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci św. o. Pio po wieczornej Mszy św. o godzinie 18:30. W poniedziałek wspominamy również bł. Władysława Findysza kapłana i męczennika z naszej diecezji.

3.      We wtorek Nowenna do MBNP, w środę nabożeństwo ku czci św. Józefa, natomiast w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godzinie 18:30.

4.      Dziękujemy za porządek w świątyni i wokół kościoła. Pracowali: Tadeusz Opławski, Dorota i Anna Dziedzic, Janusz Kowalik, Karolina, Marcelina i Grzegorz Zelek, Artur i Małgorzata Wojnarowscy, Anna Dąbrowska, Dorota Świstak, Barbara Świętoń. Słoneczniki ofiarowała Ewa Świerad, a kwiaty układała Anna Bieszczad. Na przyszły tydzień prosimy parafian od nr 150 - 165. Odpowiedzialnymi są: Magdalena Brzozowska i Krystyna Cholewa. Prosimy o wcześniejszy kontakt z p. Kościelną.

5.      Wyjazd na parafialną pielgrzymkę do Wrocławia w nocy z czwartku na piątek (26/27 sierpnia) o godzinie 24:00. Pan Kierowca będzie w Wielopolu na dworcu ok. 23:45.

6.      W przyszłą niedzielę parafia w Łąckach Kucharskich będzie obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja. Uroczysta suma odpustowa o godzinie 11:00. W związku z odpustem Msza św. w kaplicy w Berdechowie będzie o godzinie 16:30.

7.      29 sierpnia 2021 r. w katedrze rzeszowskiej odbędą się Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem JE Bp. Jana Wątroby. Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem – o godz. 11:00, Suma dziękczynna o godz. 12.00. Zachęcamy parafian z wieńcami do uczestnictwa w dożynkach diecezjalnych.

8.      Sołtys Brzezin informuje, że dnia 29 sierpnia tj. w przyszłą niedzielę w Szkole Podstawowej nr 1 w Brzezinach odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie funduszu sołeckiego na 2022 rok. W tym czasie będzie też można zrealizować powszechny obowiązek udziału w spisie ludności. Potrzebny będzie nr PESEL. Szczegóły na plakacie.

9.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za ławkami. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Zakonnica, która skradła nam serca”

10.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

niedziela 18.04.2021

niedziela 11.04.2021