DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 sierpnia 2020OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 23.08.2020

1.      Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

2.      Podczas dzisiejszych niedzielnych Eucharystii bardzo serdecznie witamy nowego ks. wikariusza ks. mgr Tomasza Jordana. Życzymy światła Ducha Świętego w prowadzeniu naszej wspólnoty parafialnej do Boga, dobrego zdrowia, cierpliwości w pracy z dziećmi i młodzieżą i błogosławieństwa Bożego w służbie na rzecz chorych i cierpiących. Ks. Tomasz jest neoprezbiterem, przychodzi z rodzinnej parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sędziszowie Małopolskim. Niech patroni parafii św. Mikołaj i MB Słuchająca – Pani Brzezińska wspierają ks. Tomasza we wszystkich wysiłkach duszpasterskich.

3.      Dzisiaj wspominamy w liturgii bł. Władysława Findysza – proboszcza z Nowego Żmigrodu.

4.      Także dzisiaj 23. dzień miesiąca – nabożeństwo do św. Pio przed Mszą Św. o godz. 15:00.

5.      W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

6.      We wtorek Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Św. o 18:30. Zachęcamy do napisania próśb i podziękowań (karteczki na stoliku).

7.      W środę czcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

8.      W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o 18:30.

9.      W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.

10.  W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Bartłomieja, Apostoła w Łączkach Kucharskich. Suma o godz. 11:00. Z tej racji Msza Św. na Berdechowie o 9:00.

11.  Także w przyszłą niedzielę w katedrze dziękczynienie za tegoroczne zbiory i dzień modlitw o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników.

12.  Bóg zapłać za porządek w kościele i na zewnątrz, ofiarowane kwiaty i ułożenie kompozycji. Pracowali: Monika Mirowska, Anna Bieszczad, Iwona Wojnarowska, Karolina Wojnarowska, Bartłomiej i Urszula Cholewa, Anna Olech, Bogusława Jezuit, Robert Lepak, Mateusz Longosz, Mariola Dziedzic i Paweł Wojnarowski. Na sobotę prosimy parafian od nr. 51-61. Odpowiedzialnymi są: Helena Misiorek i Danuta Świstak. Prosimy o wcześniejszy kontakt z p. kościelną.

13.  Bóg zapłać za ofiary składane dla poszkodowanych w tragedii w Libanie w kwocie 1645,82 zł.

14.  Dobiega końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msze Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 1 września w Brzezinach o 8:00, na Berdechowie także o 10:00 i w Jaszczurowej o 8:00. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, dzieci, ich rodziców. Spowiedź Św. przed rozpoczęciem roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17:30.

15.  Diecezjalny Dzień Młodzieży odbędzie się 5 września 2020 roku w katedrze rzeszowskiej.

16.  Dziś po sumie, w budynku Starej Szkoły zebranie wiejskie w sprawie rozdysponowania funduszy sołeckich.

17.  Trwa nabór wniosków na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych oraz termomodernizacji budynków z programów Rządowych Mój prąd; Czyste powietrze. Ilość miejsc ograniczone. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod numerem telefonu 791 612 222. Kontakt od pon. – pt. w godz. 7:30-15:30.

18.  PKS w Dębicy informuje, iż rozpoczęła się sprzedaż biletów miesięcznych na nowy rok szkolny w kasie biletowej na Dworcu Autobusowym w Ropczycach w godz. 7:30-15:30. W czwartek 27.08.2020 r. sprzedaż będzie prowadzona na Dworcu Autobusowym w Wielopolu Skrzyńskim od 8:00-14:00.