Dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku 5 września  2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 05.09.2021

1.      Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

2.      Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD w Rzeszowie. A po Mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz Afgańczyków. Prosimy o ofiarność.

3.      Prosimy by we wrześniu różaniec przed sumą poprowadziła róże Haliny i Mariusza Stachurów

4.      W poniedziałek przypada 6. dzień miesiąca. Msza Św. za wst. św. Mikołaja w in. rodz. z przysiółków Pogwizdów, Rzeki Jaszczurowskie i Brzeziny Dół Południowy  nr. 436 – 562 z prośbą o potrzebne łaski w rozwiązywaniu trudnych spraw w życiu rodzinnym i osobistym i o zdrowie o godzinie 18:00. Odpowiedzialnymi za napisanie karteczek z prośbami do naszego świętego patrona są: Stanek Anna, Pasek Bożena, Kubik Agnieszka, Makuch Dorota, Wojnarowska Bernadeta, Longosz Małgorzata i Lepak Teresa.

5.      We wtorek Nowenna do MBNP, w środę nabożeństwo ku czci św. Józefa . a w piątek Różaniec do 7 Boleści MB po Mszach św. o godzinie 18:00.

6.      W środę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny tzw. Matki Bożej Siewnej. Msze święte w naszym kościele o godzinie 7:00, 10:30 i o 18:00. W kaplicy na Jaszczurowej o godzinie 9:00 a w Berdechowie o 13:00. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziarna na zasiew.

7.      Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy nowy rok formacyjny dla grup parafialnych. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na zbiórkę ministrantów i lektorów. Chętnych chłopców od klasy 3 Szkoły Podstawowej chcących służyć przy Ołtarzu zapraszamy na zbiórkę we wtorek o godzinie 17:00 w salce katechetycznej. Zapisy do scholi parafialnej we wtorek o godzinie 17:00 w budynku starej plebanii. Również we wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na próbę członków chóru parafialnego. Parafialny KSM zaprasza chętną młodzież w piątek na Mszę św. o godzinie 18:00 i na pierwsze spotkanie formacyjne.

8.      Dziękujemy za porządek w świątyni i wokół kościoła. Pracowali: Jakub Stawarz, Damian Sypień, Kacper i Kamil Wojnarowscy, Ewa Gąsior, Adrianna i Magdalena Brzozowskie, Amelia i Maria Matysek, Anna Winiarz, Emilia i Ewelina Tabasz, Lucyna Idzior, Agata Chmiel, Agata Wojnarowska, Maria Wojnarowska, Anna Stasiowska, Stanisław Skiba. Na przyszły tydzień prosimy parafian od nr 181 -190. Odpowiedzialnymi są: Teresa Wojnarowska i Maria Raś. Prosimy o wcześniejszy kontakt z p. Kościelną.

9.      12 września tj. w przyszłą niedzielę w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Stefana kardynała Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. W ramach duchowego przygotowania do tego wielkiego wydarzenia od dzisiaj do dnia beatyfikacji po każdej Mszy św. będziemy odmawiać modlitwę dziękczynną za dar życia naszych Wielkich Rodaków.

10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za ławkami. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Kościół jest dla wszystkich”

11.  24 września tj. w piątek od godziny 14:00 do 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Wielopolu odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

12.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

niedziela 18.04.2021

niedziela 11.04.2021