DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 września 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 06.09.2020

1.      Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem”. W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2.      Składka z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na WSD w Rzeszowie.

3.      Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec przed sumą poprowadzą członkowie Róż Mariusza i Haliny Stachurów

4.      Dzisiaj w naszym kościele podczas Mszy Św. o godzinie 15:00 odbędą dożynki Gminne

5.      We wtorek 8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP. W tym dniu będziemy polecać Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony. Podczas każdej Mszy Św. będziemy święcić ziarno na zasiewy. Msze Św. w naszym kościele o godzinie 7:00, 10:30 i o 18:00, w Jaszczurowej o godzinie 9:00, a w Berdechowie o 13:00

6.      Nowenna do MBNP we wtorek po wieczornej Mszy Św. o godzinie 18:00. Prosimy o napisanie karteczek z prośbami i podziękowaniami. Gotowe karteczki znajdują się na stoliku z gazetami

7.      Zbiórka dla ministrantów we wtorek po wieczornej Mszy Św. Zachęcamy chłopców od klasy III szkoły podstawowej, którzy chcą służyć przy Ołtarzu o zapisy u ks. Proboszcza w kancelarii parafialnej.

8.      Próba chóru również we wtorek po wieczornej Mszy Św. Zapraszamy wszystkich, którzy poprzez śpiew chcą wychwalać Pana Boga.

9.      Trwają zapisy do scholi która śpiewa w kościele i w kaplicach. Zapisy u p. Organisty we wtorek od godziny 17.30

10.  W piątek po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

11.  Zapraszamy kandydatów do Bierzmowania od klasy VII do uczestnictwa w spotkaniach KSM, które rozpoczynają się piątkową wieczorną Mszą Św., a później przechodzimy do salki na plebanii. Zakończenie o godzinie 21:00 Apelem Jasnogórskim.

12.  W sobotę 12 września będziemy obchodzić uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. Zapraszamy na sumę odpustową o godzinie 18:00 do bazyliki oo. Bernardynów. Mszy Św. będzie przewodniczył bp Edward Białogłowski.

13.  Od 5- 13 września świętujemy Wielki Odpust w Sanktuarium MB w Zawadzie pod hasłem Z Maryją adorujemy wielką tajemnicę wiary w 100. rocznicę koronacji. 13 września o godzinie 5.15 spod kościoła parafialnego w Wielopolu Skrzyńskim wyruszy piesza pielgrzymka na Sumę odpustową z poświęceniem wieńców żniwnych i ziarna siewnego. Wszystkich chętnych, a w szczególności młodzież zapraszamy na pątniczy szlak.

14.  Bóg zapłać za porządek w kościele i na zewnątrz, ofiarowane kwiaty i ułożenie kompozycji. Pracowali: Anna Bieszczad, Krystyna Święch, Krystyna Korzeń, Teresa Depowska, Halina Stachura, Dagmara Godek, Michalina Korzeń, Małgorzata Wojnarowska, Paulina Longosz, Teresa Lepak, Małgorzata Smoczyńska, Maciej Święch, Łukasz Smoczyński. Na sobotę prosimy parafian od nr. 81- 93a. Odpowiedzialnymi są: Barbara Chmura i Ewa Stasiowska. Prosimy o wcześniejszy kontakt z p. kościelną.

15.  15 września tj. wtorek w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Rejestracja tylko telefoniczna. Szczegóły na plakacie w gablocie

16.  Przypominamy o przepisach sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. W kościele obowiązuje nas maseczka bądź przyłbica oraz dezynfekcja rąk przed wejściem do świątyni.

17.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

18.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wszelkiej pomyślności