DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 czerwca 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 21.06.2020

1.      Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

2.      We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Mszę Świętą i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 18:30.

3.      We wtorek przypada 23. dzień miesiąca – dzień modlitw do św. o. Pio. Modlitwy w połączeniu z Nowenną.

4.      W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną. W samą uroczystość Msze Święte o godz. 7:00 i 18:30.

5.      Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.

6.      Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego: dla dzieci ze SP nr 1 w Brzezinach w czwartek o 17:00, SP nr 2 w Brzezinach – Berdechowie w piątek o 10:00 i SP w Jaszczurowej w piątek o 11:00. Zapraszamy na te Msze Św. wszystkie dzieci, nauczycieli, wychowawców i rodziców. Podczas tych Mszy Św. dzieci w przedszkola i kl. „0” będą otrzymywać dyplomiki, natomiast uczniowie kl. 6 indeksy do bierzmowania. Spowiedź św. przed rozpoczęciem wakacji dla dzieci ze wszystkich szkół podstawowych naszej parafii, a także szkół średnich we wtorek i środę od 17:30. Młodzież uczęszczającą do szkół średnich zapraszamy na Mszę Św. w piątek o 18:30.

7.      DZISIAJ o 17:00 przy kapliczce Miłosierdzia Bożego – przysiółek Baj – odbędzie się Msza Św. dziękczynna w 31. r. święceń ks. Marka Wojnarowskiego. Zapraszamy wszystkich chętnych.

8.      U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

9.      Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprasza seniorów z powiatu ropczycko-sędziszowskiego do udziału w zajęciach proponowanych przez Dzienny Dom Pomocy w Zagorzycach. Zapewnione są: transport, 2 posiłki dziennie, wsparcie fizjoterapeuty, psychologa, pomoc prawna, zajęcia rekreacyjne i terapeutyczne, dbałość o zasady higieny. Zaproszenie skierowane jest dla wszystkich powyżej 60. r. życia wymagających opieki lub wsparcia. Rekrutacja do 30 czerwca. Szczegóły na plakacie.

10.  Bóg zapłać parafianom za sprzątanie kościoła i obejścia oraz za ofiarowane kwiaty. Pracowali: Michał Wiśniowski, Tadeusz Tabasz, Andrzej Furtek, Celina Berlińska, Katarzyna Raś i Bernadeta Wojnarowska. Na przyszłą sobotę prosimy parafian: 531-547. Odpowiedzialnymi są: Barbara Łaszczyk i Aneta Brzozowska. Prosimy o kontakt z p. kościelną.

11.  Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Jagodnej odbędzie się 5 lipca. Suma o 11:00.

12.  W przyszłą niedzielę, 28 czerwca odbędą się wybory Prezydenta Rzeczpospolitej. To ważne wydarzenie w życiu narodu. Zachęcamy do świadomego i mądrego udziału w wyborach – wybory to nasz chrześcijański i obywatelski obowiązek.

13.  Ogłoszenie wójta: W związku z trwającą epidemią Covid-19, w trosce o wspólne bezpieczeństwo proszę wszystkich Wyborców, aby udając się do lokali wyborczych w dniu nadchodzących wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej założyli maseczki oraz dezynfekowali dłonie przy wejściu do lokalu. Zdjęcie maseczki tylko w przypadku identyfikacji wyborcy. Proszę szanujmy zdrowie własne i członków komisji.