DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 sierpnia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 09.08.2020

1.      Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

2.      We wtorek nowenna do MBNP po wieczornej Mszy Świętej o godzinie 18:30

3.      W piątek w parafii w Gliniku będzie odpust ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Msze święte będą o godzinie 10:00, a suma odpustowa o godzinie 18.00

4.      W piątek po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

5.      W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, w sobotę 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Msza Św. na Berdechowie o godz. 9:00, ze względu na odpust w Wielopolu Skrzyńskim.

6.      Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych. Uroczyste poświęcenie wieńców na sumie o 10:30.

7.      W przyszłą niedzielę przypada 16 dzień miesiąca. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II będzie po Mszy Świętej o godzinie 15.00. Zachęcamy do napisania i składania karteczek z prośbami i podziękowaniami.

8.      Dziękujemy za piękną dekorację ołtarzy oraz porządek w kościele i na zewnątrz. Pracowali: Małgorzata Trałka, Katarzyna Dunaj, Teresa Bujak, Danuta Godek, Ewa Świerad, Jadwiga Mazur, Maria Cieśla, Witold Bujak. Na piątek prosimy parafian spod numerów 16-37. Odpowiedzialnymi sią Krzysztof Olech i Jan Sikora. Prosimy o kontakt z Panią Kościelną

9.      W tym tygodniu patronują nam:

10 VIII poniedziałek – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.

11 VIII wtorek – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

14 VIII piątek – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

10.  Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.