II NIEDZIELA ADWENTU 6 grudnia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 06.12.2020

1.      Obchodzimy dzisiaj odpust parafialny ku czci św. Mikołaja Biskupa. Za wstawiennictwem naszego Świętego patrona módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszych rodzin. Uroczysta Suma odpustowa o godzinie 11:00. Będzie można łączyć się z nami przez transmisję Internetową. Dziękujemy ks. Łukaszowi Chłopkowi za wygłoszone kazanie odpustowe. Życzymy mu orędownictwa św. Mikołaja, by wypraszał mu potrzebne łaski na każdy dzień nauki i pracy. Po Mszach Św. zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.

2.      Dzisiaj obchodzimy również 21. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach pracujących na Wschodzie. W bramie kościelnej panie z Caritas i Akcji Katolickiej będą zbierać ofiary do puszek na ten cel.

1.      Na stoliku w nawie bocznej wyłożone są poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je zabrać do domu składając ofiarę w kopertach w wysokości 50 zł z zaznaczeniem numeru domu. Ofiary są przeznaczone dla pań kościelnych.

2.      W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny. Zostały już tylko małe w kwocie 5 zł.

3.      Od poniedziałku do soboty roraty w naszym kościele o godzinie 7:00.  Są one transmitowane przez parafialnego Facebook’a. Jeśli nie możemy uczestniczyć osobiście, to zachęcamy do łączności duchowej, by poprzez odkrywanie tajemnicy Eucharystii przygotować się na powtórne przyjście Pana

4.      We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W związku z tą uroczystością Msze Św. w naszym Kościele będą o godzinie 7:00, 10:30 i 17:00, w Jaszczurowej o 9:00, a w Berdechowie o 12:00. W ten dzień zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców na Mszę Św. o godzinie 17:00, podczas której dzieci otrzymają poświęcone medaliki.

5.      We wtorek po wieczornej Mszy Świętej nowenna do MBNP. Zachęcamy do napisania karteczek z prośbami i podziękowaniami.

6.      W piątek po wieczornej Mszy Św. różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

7.      Bóg zapłać za porządek w kościele i wokół. Pracowali: Dorota Misiak, Hubert Misiak, Bożena Pacana, Paulina Sikora, Radosław Raś, Mariola Świętoń, Daniel Świętoń, Izabela Nowak, natomiast kwiaty na uroczystość odpustową układała Anna Bieszczad.

8.      W związku z pandemią wizyta św. Mikołaja w naszej parafii będzie nieco opóźniona, ale Mikołaj zapowiedział się, ze w tym roku też odwiedzi naszą parafię. Niestety święty nie podał dokładnego terminu wizyty, dlatego proszę by dzieci i młodzież z poszczególnych grup parafialnych śledziły naszego Facebook’a. Na kilka dni przed wizytą pojawi się szczegółowy plan, tak byśmy byli w stanie zachować wszystkie wymogi sanitarne.

9.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stoliku za ławkami w nawie bocznej.  W „Niedzieli” polecamy artykuł „Mamy Lekarza – idźmy do Niego” i „Od pobożności do dogmatu”.

10.  W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Edward Ziobrowski i śp. Emil Kubik. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywane racz im dać Panie…

11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wszelkiej pomyślności