II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 3 stycznia  2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 10.01.2021

1.      W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

2.      Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD w Rzeszowie. Po Mszach Św. zmiana tajemnic różańcowych.

3.      We wtorek nowenna do MBNP po wieczornej Mszy Św. o godzinie 17:00. Prosimy o napisanie karteczek z prośbami i podziękowaniami.

4.      W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. W ten dzień będzie niedzielny porządek Mszy Św. Po każdej Mszy Św. będzie poświęcenie kredy i kadzidła, które  będzie rozprowadzać młodzież z naszego KSM- u. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone dla naszej młodzieży.

5.      Zgodnie z zaleceniami Ks. Biskupa prosimy zelatorów, by od Trzech Króli jeden dziesiątek różańca odmawiany przed Sumą był ofiarowany w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych

6.      W Trzech Króli w kaplicy w Jaszczurowej  po Mszy Św. o godzinie 9:00 dzieci z tamtejszego przedszkola wystawią Jasełka. Zapraszamy wszystkich chętnych. Podczas Jasełek będą zbierane dobrowolne ofiary, które wzorem lat poprzednich będą przekazane na utrzymanie i naukę dla dzieci z Afryki

7.      W ten dzień przypadają kolejne rocznice konsekracji księży Biskupów: Kazimierza i Edwarda. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.

8.      W środę składka przeznaczona będzie na misje

9.      7 stycznia przypada I czwartek miesiąca. Adoracja całodniowa od 8:00-15:00 w kaplicy na Berdechowie. Na zakończenie Godzina Święta i Msza Św., w której dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

10.  W piątek po wieczornej Mszy Św. o godzinie 17:00 różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

11.  Ubezpieczenie budynków z PZU będzie można opłacać w każdy wtorek stycznia od 9:00 do 11:00 w Domu Kultury w Brzezinach

12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej za ławkami w nawie bocznej

13.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła śp. Izabela Gąsior. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu

14.  Porządek kolędy:

·         3 I niedziela na g. 12:00 Berdechów Północny i Południowy oraz Podkościele (kaplica Berdechów)

·         4 I poniedziałek g. 17:00 Brzeziny Górne i Nowa Wieś

·         5 I wtorek g. 17:00 Brzeziny Dół Południowy Rzeki i Brzeziny Dół Południowy

·         6 I środa g. 15:00 Łęg, Pogwizdów i Rzeki Jaszczurowskie

·         7 I czwartek g. 17:00 Rynek Południowy i Zagrody

·         10 I niedziela g. 9:00 (kaplica w Jaszczurowej) Jaszczurowa Granice, Jaszczurowa Wieś i Dzilik Podlas

Bóg zapłać parafianom za składane ofiary kolędowe dla duszpasterzy i ministrantów.

15.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wszelkiej pomyślności