JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 czerwca 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2.     Dzisiaj taca jest przeznaczona na renowację obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o ofiarność.

3.     Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18:00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii z kazaniem do dzieci, a po niej podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Procesja także po porannej Mszy Św. o 7:00. Zachęcam wszystkich parafian do licznego i zaangażowanego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

4.     Zachęcamy dzieci pierwszokomunijne do złożenia dobrowolnej ofiary na Adopcję dzieci na misjach w Ugandzie: Flavia Najjuma i Namubiru Grace, a także dziewczynki w Kamerunie. Przez całą oktawę Bożego Ciała, będzie wystawiona puszka ze zdjęciem jednej z dziewczynek, do której można składać ofiary. Przed pandemią, dzieci w szkołach same organizowały zbiórki, a teraz możemy się i my wszyscy do nich dołączyć – zachęcamy wszystkich, niech to będzie nasza jałmużna, dobry uczynek.

5.     We wtorek kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny po Mszy Św. o godz. 18:00.

6.     We wtorek przypada dzień modlitw do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach. Zapraszamy w szczególności ludzi młodych, rozeznających powołanie, narzeczonych, młode małżeństwa i oczekujących potomstwa. Zachęcamy do napisania próśb i podziękowań, które będą odczytane. Można skorzystać z wystawionych na stoliku gotowych karteczek. Są także przygotowane karteczki na nabożeństwa do św. Mikołaja i na Nowenna do Matki Bożej.

7.     W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała o 17:00. Po procesji błogosławieństwo dzieci, kwiatów, ziół i wianków. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na spotkanie z Panem Jezusem. Jest dla nich przygotowana słodka niespodzianka.

8.     W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po porannej Mszy Św. procesja eucharystyczna. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9.     W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

10.  W sobotę przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

11.  Bóg zapłać porządek w kościele i wokół świątyni, a także za złożone ofiary – ze względu na trwałość kwiatów z poprzedniego tygodnia, nowe kwiaty zostaną zakupione w przyszłym tygodniu. Pracowali: Urszula, Oliwia i Zuzanna Sikora, Lucyna i Jolanta Strzałka, Bernadeta Wodzińska, Dominika i Rafał Obrzut, Agnieszka Kmiecik.

Na piątek prosimy parafian od nr. 518-529. Odpowiedzialnymi są: Maria Zięba i Celina Berlińska.

12.   W minionym tygodniu zostały zakończone prace przy wykonaniu drewnianego umeblowania zakrystii w kaplicy w Jaszczurowej: komoda, dwie szafy na ornaty, komże i paramenty liturgiczne, zamaskowanie przewodów odprowadzających ciepło na kościół oraz aneks kuchenny. Prosimy wszystkich parafian z Jaszczurowej i Brzezin o uregulowanie opłat na kościół i kaplice.

13.    Ogłoszenie gminne: 21. czerwca o godz. 11:30 w Filii Ośrodka Kultury w Brzezinach odbędzie się zebranie wiejskie. Tematy: informacje wójta oraz informacje nt rur gazowych, które znajdują się w Kółku Rolniczym w Brzezinach.