OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 sierpnia 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 02.08.2020

1.      Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Podejmujemy wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. Na stoliku z gazetami jest wyłożona księga trzeźwości. Chętnych prosimy o wpisy ratujące osoby uzależnione.

2.      Dzisiaj po Mszach Św. zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.

3.      W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominamy, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

4.      Dzisiaj w dekanacie w parafii Szufnarowa jest odpust ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej. Suma o godzinie 11.00. Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. bp Jan Wątroba.

5.      We wtorek nowenna do MBNP po Mszy Św. o godzinie 18.30

6.      W czwartek przypada 6. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci św. Mikołaja w int. rodzin z przysiółków Podkościele i Łęg od nr. 411- 461 z prośbą o potrzebne łaski w rozwiązywaniu trudnych spraw w życiu rodzinnym i osobistym i o zdrowie. Odpowiedzialnymi za napisanie karteczek z prośbami i podziękowaniami do naszego Patrona oraz złożenie dobrowolnej ofiary na Mszę Św. do koszyczka pod chórem są: Marian Błoniarz, Małgorzata Przydział, Jolanta Wojnarowska, Grażyna Michalska

7.      W czwartek, 6 sierpnia, przypada również święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich

8.      W czwartek adoracja całodniowa od 8:00-15:00 w kaplicy na Berdechowie. Na zakończenie Godzina Święta i Msza Św., w której dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

9.      W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 6:30-7:00 i 17:30-18:30 oraz podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:30.

10.  W pierwszy piątek w kaplicy w Jaszczurowej spowiedź wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Serca Bożego i Msza Św. o 15:30

11.  W piątek od 8:30 odwiedziny chorych z sakramentami.

12.  Bóg zapłać za dekorację ołtarzy w kwiaty oraz porządek w świątyni i na placu kościelnym. Pracowali: Anna Bieszczad, Janina Janik, Maria Depowska, Maria Rutka, Barbara, Klaudia, Paweł Janik, Damian Chmura, Marzena Longosz. Na przyszłą sobotę prosimy parafian z nr. 1- 15a. Odpowiedzialnymi są Katarzyna Dunaj i Anastazja Dąbrowska. Prosimy o wcześniejszy kontakt z panią kościelną.

13.  Bóg zapłać za ofiarę składaną do puszek w minioną niedzielę na środki transportu dla misjonarzy. Uzbieraliśmy w sumie 2 628,93zł

14.  Przypominamy o parafialnej pielgrzymce 28-30 sierpnia śladami bł. Wincentego Kadłubka i do relikwii Świętego Krzyża.

Plan pielgrzymki:

28.08.2020 r. – piątek

Klasztor pokamedulski w Rytwianach

Piesza droga krzyżowa na Górę Święty Krzyż (2.5 km)

Eucharystia w bazylice Krzyża Świętego

Koronka przy relikwiach Krzyża Świętego

Zwiedzanie klasztoru

Dla chętnych: Piesza wędrówka na Łysicę (4.5 km)

29.08.2020 r. – sobota

Archiopactwo Cysterskie w Jędrzejowie – miejsce śmieci bł. Wincentego

Eucharystia przy grobie Błogosławionego

Zwiedzanie Kielc (miasto, ogród botaniczny)