PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 lipca 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 12.07.2020

1.      Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2.      We wtorek kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 18:30 prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.

3.      W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Maryja obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa.

4.      W czwartek, 16. dzień miesiąca to dzień modlitw do św. Jana Pawła II – napiszmy kartki z prośbami i podziękowaniami.

5.      W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Eucharystii o 18:30. Zapraszamy wszystkich członków APDCz na Mszę Św. i nabożeństwo.

6.      W sobotę, 18 lipca rozpoczyna się odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Zawadzie w jubileuszowym roku 100-lecia koronacji Obrazu. W sobotę Msza Św. z procesją różańcową na cmentarz o 18:00 i w niedzielę suma o 11:00. Matka Boża czeka na nas!

7.      Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy XXI tydzień św. Krzysztofa. Poświęcenie pojazdów za 2 niedziele – 26 lipca. Do przyszłej niedzieli można zapisywać się na dewocjonalia do samochodów: na stoliku z gazetami leży oferta Sklepiku św. Krzysztofa, wspierającego zakup samochodów dla misjonarzy. Na listę należy wpisać swoje imię i nazwisko oraz odpowiedni numer produktu. Po przyszłej niedzieli będą one zamówione, tak, aby można było już je poświęcić 26 lipca.

8.      Bóg zapłać za porządek w kościele i na zewnątrz i dar kwiatów. Pracowali: Lidia Szetela, Krystyna Kramarz, Edward Wojnarowski i Alicja Zięba. Kwiaty ofiarowały parafianki: Danuta Godek, Grażyna Wojnarowska i Justyna Panocha. Na sobotę prosimy parafian z nr. 588-599. Odpowiedzialnymi są Emilia Bujak i Anna Mazur.

9.      Prosimy młodzież bierzmowaną o przyniesienie uzupełnionych karteczek pod nazwą Sakrament Bierzmowania oraz uzupełnienie brakujących wpłat, tj. w sumie 70 zł

10.  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa w obiektach handlowych, budynkach użyteczności publicznej i kościołach. W ostatnim czasie nastąpiło spore rozluźnienie, praktycznie we wszystkich miejscach, gdzie powinno nosić się maseczki zakrywające usta i nos, można spotkać osoby nie stosujące się do zaleceń. Dbajmy o swoje i innych zdrowie.

11.  Przypominamy, że dziś wybory prezydenckie. Duża frekwencja wyborcza pozwoli wygrać wóz bojowy dla naszych strażaków.

12.  Ogłoszenie Sołtysa: organizowana jest zbiórka darów przeznaczonych dla powodzian z powiatu jasielskiego. Zbiórka odbywać się będzie 13-15 lipca w godz. 18:00-21:00 w Filii Domu Kultury w Brzezinach. Będzie możliwość przekazania darów za pośrednictwem sklepów w Brzezinach od poniedziałku do środy w godz. pracy sklepów.

13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli temat przewodni: Złodzieje dusz – o sektach.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         13 lipca, poniedziałek – Święci Andrzej Świerad

·         15 lipca, środa – św. Bonawentura