SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 lipca 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 19.07.2020

1.     Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.

2.     We wtorek zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Msza Świętą o godz. 18:30

3.     W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

4.     W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy.

5.     W czwartek, 23. dzień miesiąca – nabożeństwo do św. o. Pio po Mszy Św. wieczornej o 18:30.

6.     W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. wieczornej o 18:30.

7.     W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła.

8.     Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

9.     Z racji sobotniego wspomnienia Świętych Jakuba i Krzysztofa pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po wszystkich mszach św. Członkowie Akcji Katolickiej i Caritasu będą zbierać ofiary do puszek w ramach akcji „Jeden grosz za jeden kilometr”.

10.  Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty Grażynie Wojnarowskiej, Lucynie Stasik i Teresie Andreasik. Bóg zapłać za porządek w kościele i na zewnątrz. Pracowali: Adam Gac, Piotr Lubelczyk, Anna i Stanisław Mazur, Krzysztof Bujak, Grażyna Święch, Emilia Bujak, Maria Kaczor, Barbara, Patrycja i Klaudia Przywara, Maria Ptaszek, Lucyna Stasik. Na przyszłą sobotę prosimy parafian nr. 60-625. Odpowiedzialnymi są: Katarzyna Święch i Barbara Szczyrek.

11. Pod koniec wakacji 28-30 sierpnia przewidziana jest Parafialna Pielgrzymka śladami bł. Wincentego Kadłubka i do relikwii Świętego Krzyża.

Plan pielgrzymki:

28.08.2020 r. – piątek

Klasztor pokamedulski w Rytwianach

Piesza droga krzyżowa na Górę Święty Krzyż (2.5 km)

Eucharystia w bazylice Krzyża Świętego

Koronka przy relikwiach Krzyża Świętego

Zwiedzanie klasztoru

Dla chętnych: Piesza wędrówka na Łysicę (4.5 km)

29.08.2020 r. – sobota

Archiopactwo Cysterskie w Jędrzejowie – miejsce śmieci bł. Wincentego

Eucharystia przy grobie Błogosławionego

Zwiedzanie Kielc (miasto, ogród botaniczny)

Wspólne grillowanie

30.08.2020 r. – niedziela

Karwów – miejsce narodzin bł. Wincentego, cudowne źródło

Opatów – klasztor oo. Bernardynów – miejsce życia bł. Wincentego, kolegiata św. Marcina, Podziemna Trasa Turystyczna

Koszt wyjazdu: 300 zł

Zapisy do niedzieli 2 sierpnia. Przy zapisach należy podać swoje dane: imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia, aktualny adres i numer telefonu oraz wpłacić przynajmniej zaliczkę 100 zł

12.  Zachęcamy do wykorzystania wakacyjnego czasu na lekturę duchową prasy katolickiej. W Niedzieli, temat numeru: Czy wiara może uzdrowić relacje? Do odebrania w zakrystii jest kwartalnik Do domu Ojca.

13.  W minionym tygodniu zostały zakończone prace przy dwóch zabytkowych konfesjonałach. Prosimy o składanie brakujących wpłat na kościół i pracowników parafialnych.

14.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości Bożych łask i darów.