TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 listopada 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 08.11.2020

1.      Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. Dzisiaj po Mszy Św. Akcja Katolicka i Caritas będą przeprowadzały zbiórkę do puszek na wiernych żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej. Prosimy o ofiarność.

2.      Według nowych przepisów państwowych w naszym kościele podczas Mszy Św. i nabożeństw może być jednocześnie 20 osób z zachowaniem dystansu społecznego i z maseczkami. Natomiast w kaplicy w Jaszczurowej 10, a w Berdechowie 7. Prosimy by w pierwszej kolejności w Mszy Św. uczestniczyły osoby, które ofiarowały na intencje.

3.      Ks. Biskup Jan Wątroba udzielił wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy Św. w niedzielę i święta nakazane. Dyspensa ta obowiązuje do odwołania. Zachęcamy do łączenia się duchowego i korzystania z dostępnych środków: radia i telewizji. W związku z tym wznawiamy transmisje niedzielnych Mszy Św. przez parafialnego Facebook’a. Transmitowana będzie Suma o godzinie 10.30. Prosimy o przekazanie tej wiadomości wszystkim krewnym i znajomym, a także chorym z naszej parafii.

4.      We wtorek po wieczornej Mszy Świętej nowenna do MBNP. Zachęcamy do napisania karteczek z prośbami i podziękowaniami. Prośby i podziękowania możemy składać także przez formularz na naszej stronie parafialnej https://brzezinyparafia.pl/ w zakładce „skrzynka intencji” na samym dole strony.

5.      W środę 11 listopada będziemy obchodzić kolejną 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dodatkowa Msza Św. w naszym kościele będzie o godzinie 11:00. Ta Msza Św. będzie transmitowana na parafialnym Facebook’u. W ten dzień módlmy się szczególnie za osoby poległe w obronie naszego kraju. Zachęcamy też do wywieszenia flag narodowych na naszych domach.

6.      W związku z licznymi opłatami związanymi z utrzymaniem kościoła i licząc się z kosztami za ogrzewanie kościoła i kaplic, zwracamy się z prośbą, by wpłat dokonywać na konto parafialne. W tytule przelewu należy podać nr domu i cel na jaki przekazujemy wpłatę: na ogrzewanie, na pracowników kościelnych czy na utrzymanie Kościoła i wykonane prace konserwatorskie. Nr konta znajduje się na Facebook’u i na stronie internetowej parafii w zakładce „kontakt”. Prosimy przede wszystkim o wyrozumiałość w tych trudnych czasach, a także o ofiarność.

7.      Bóg zapłać za porządek w kościele i wokół. Pracowali: Maria Barwińska i Joanna Wrona. Do sprzątania na sobotę prosimy parafian od nr 232 – 236. Odpowiedzialną jest Helena Wojnarowska. Prosimy o kontakt z p. Kościelną.

8.      W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Bokota. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

9.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stoliku za ławkami w nawie bocznej.  W „Niedzieli” polecamy artykuł „Kościół wobec kryzysu” i „Nieśmiertelna dusza”

10.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wszelkiej pomyślności