TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 listopada 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 15.11.2020

1.      Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym. W związku z tym Caritas diecezji rzeszowskiej przesyła tzw. torby miłosierdzia. Ministranci w bramie kościelnej będą je rozprowadzać, zachęcamy, by zabrać ze sobą te torby i napełnić produktami spożywczymi czy środkami czystości o długiej dacie ważności. Torby prosimy przynieść do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.

2.      Przypominamy o transmisji przez parafialnego Facebook’a Sumy z naszego kościoła o godzinie 10.30. Wszystkich pozostających w domach z różnego powodu zachęcamy do łączności z naszą parafią.

3.      W poniedziałek przypada 16. dzień miesiąca. Po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do napisania karteczek z prośbami i podziękowaniami do naszego św. Patrona

4.      We wtorek po wieczornej Mszy Świętej nowenna do MBNP. Zachęcamy do napisania karteczek z prośbami i podziękowaniami. Prośby i podziękowania możemy składać także przez formularz na naszej stronie parafialnej w zakładce „skrzynka intencji” na samym dole strony.

5.      W piątek zapraszamy członków APDC na godzinę 16:00 na koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych.

6.      W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Odpust w parafii Niedźwiada.

7.      Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 10.30 odbędzie się przyjęcie kandydatów do grona ministrantów. Zapraszamy do udziału także rodziców.

8.      Bóg zapłać za wszystkie ofiary na utrzymanie parafii składane w tradycyjny sposób oraz przez internet. Jak wiemy rozpoczął się sezon grzewczy. Tak jak to było w ubiegłych latach prosimy o ofiarę z każdego numeru na ogrzewanie kościoła, kaplic i budynku parafialnego- muzeum. Ofiara jak w ubiegłym roku wynosi 50 zł. Przypominamy o możliwości wspierania nas przez płatności elektroniczne. Nr konta znajduje się na stronie internetowej i na Facebook’u

9.      Bóg zapłać za porządek w kościele i wokół. Pracowali: Andrzej Migalski, Helena Wojnarowska, Anna Bieszczad, Gerardo Cataldo, Stanisław Andreasik. Do sprzątania na sobotę prosimy parafian od nr 237 – 252a. Odpowiedzialną jest Elżbieta Podgórska. Prosimy o kontakt z p. Kościelną.

10.  Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie informuje, że IV rata podatku rolnego wraz z opłatą śmieciową będzie pobierana w Filii Ośrodka Kultury w Brzezinach w dniach 16-18 listopada w godzinach 8:00 do 16:00

11.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Gudel i śp. Edward Raś. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

12.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stoliku za ławkami w nawie bocznej.  W „Niedzieli” polecamy artykuł „Co się stało z Polską” i „Modlitwa jest naszą bronią”. Kto jeszcze nie ma Dobrych Nowin- ministranci w bramie kościelnej będą je rozprowadzać.

13.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wszelkiej pomyślności