TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 czerwca 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 28.06.2020

1.      Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2.      Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.  Msze Św. w porządku świątecznym: 7:00, 10:30, 18:00, w kaplicach: w Jaszczurowej o 9:00, na Berdechowie o 12:00. Składka na działalność Stolicy Apostolskiej – świętopietrze.

3.      We wtorek powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny po Mszy Św. o godz. 18:30.

4.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5.      W czwartek adoracja całodniowa od 8:00-15:00 w kaplicy na Berdechowie. Na zakończenie Godzina Święta i Msza Św., w której dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

6.      Zbliżając się do odpustu parafialnego zadbajmy o czystość naszej duszy: spowiedź odpustowa i przed pierwszym piątkiem w czwartek od 16:00-18:00.

7.      W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 6:30-7:00 i 17:30-18:30 oraz podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:30.

8.      W pierwszy piątek w kaplicy w Jaszczurowej spowiedź i Msza Św. o 15:30

9.      W piątek od 8:30 odwiedziny chorych z sakramentami.

10.  Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na czuwanie modlitewne o Zesłanie Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania. Czuwanie rozpocznie się Mszą Św.

11.  W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej po Mszy Św. o 7:00 i 19:00. Po Mszy Św. wieczornej procesja różańcowa wokół kościoła. Zabierzmy lampiony.

12.  Próba kandydatów do bierzmowania w sobotę o 19:00 w Gliniku. Sakrament bierzmowania udzielony będzie 6 lipca, poniedziałek, o 18:00 w kościele parafialnym w Gliniku przez ks. bpa Jana Wątrobę. Kandydaci przygotowują się do przyjęcia sakramentu poprzez odprawianie Nowenny do Ducha Św. przez 9 dni (od soboty 27.06) po wieczornej Eucharystii.

13.  W sobotę, 4 lipca, dzieci komunijne udają się na pielgrzymkę dziękczynną po 1. Komunii Św. do Dukli. Szczegóły na grupie na Facebooku.

14.  Za tydzień odpust parafialny ku czci Nawiedzenia Matki Bożej – zwyczajowo Jagodnej. Porządek Mszy Św.: 7:00, 11:00, 15:00, w kaplicach o 9:00. Prosimy przygotować feretrony, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzwonienia dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne do niesienia poduszek z symbolami eucharystycznymi, strażaków z Brzezin i Jaszczurowej z pocztami sztandarowymi.

15.  Za tydzień pierwsza niedziela: składka na WSD w Rzeszowie, zmiana tajemnic różańcowych, przed sumą różaniec prowadzi Róża Bernadety Zajchowskiej.

16.  Biskup Rzeszowski Jan Wątroba obejmuje modlitwą wszystkich poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji, a także wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem. W związku z zaistniałą sytuacją, Ksiądz Biskup zarządził zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach diecezji na niedzielę 5 lipca 2020 r.

17.  Bóg zapłać za przygotowanie kwiatów: Aneta Brzozowska, Barbara Łaszczyk, a także za sprzątanie kościoła i obejścia pracował Mateusz Sikora. Na sobotę przed odpustem na 8:00 prosimy parafian z nr. 548-574. Odpowiedzialnymi są: Anna Ozga i Krystyn Szydło. Prosimy o wcześniejszy kontakt z p. kościelną.

18.  Bóg zapłać za ofiary składane na witraże, oraz wykonanie nowych mebli w kaplicy w Jaszczurowej, a także konserwację dwóch konfesjonałów w Kościele parafialnym.

19.  Ogłoszenie gminne: 1 lipca (tj. środa) w godz. 8:30-17:00 w budynku wielofunkcyjnym w Brzezinach będą wydawane worki na śmieci i kody kreskowe.

20.  Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.