UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 22 listopada 2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela 22.11.2020

1.      Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Przypominamy o transmisji przez parafialnego Facebook’a Sumy z naszego kościoła o godzinie 10.30. Wszystkich pozostających w domach z różnego powodu zachęcamy do łączności z naszą parafią.

2.      Dzisiaj także wspominamy św. Cecylię patronkę organistów i chórów kościelnych. Dziękujemy naszemu panu organiście za posługę w naszym kościele, dziękujemy także chórowi parafialnemu za uświetnianie naszych uroczystości i godne reprezentowanie naszej parafii na wielu przeglądach i konkursach. Życzymy wielu łask Bożych i wstawiennictwa świętej Patronki. Niech Wasz śpiew wychwala Boga i przybliża nas do Niego. Po zakończeniu Mszy wysłuchamy pieśni do św. Cecylii.

3.      W poniedziałek przypada 23. dzień miesiąca. Po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do św. o. Pio

4.      We wtorek po wieczornej Mszy Świętej nowenna do MBNP. Zachęcamy do napisania karteczek z prośbami i podziękowaniami. Prośby i podziękowania możemy składać także przez formularz na naszej stronie parafialnej w zakładce „skrzynka intencji” na samym dole strony.

5.      Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w Roku Liturgicznym. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjcie Pana. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można zakupić świece na stół wigilijny. Koszt małej świecy to 5 zł, a dużej 12 zł.

6.      Bóg zapłać za porządek w kościele i wokół. Pracowali: Marcelina Migalska, Justyna Podgórska, Bernadeta Dziok- Kolander, Dominik Wodzisz. Do sprzątania na sobotę prosimy parafian od nr 253a- 264. Odpowiedzialnym jest Janusz Kwiatek. Prosimy o kontakt z p. Kościelną.

7.      Zbliża się dzień odpustu ku czci św. Mikołaja. Prosimy parafian spod nr 269 – 305 o pomoc w pracach porządkowych w kościele i przy świątyni. Odpowiedzialnymi są Elżbieta Świstak i Aneta Święch. Prosimy o kontakt z p. kościelną.

8.      W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Bronisław Furman i śp. Genowefa Ozga. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

9.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stoliku za ławkami w nawie bocznej.  W „Niedzieli” polecamy artykuł „Gdzie jest dusza” i „Sakrament to nie automat”.

10.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wszelkiej pomyślności